BLOG MAFRA

Czyszczenie silnika samochodu: co należy zrobić i jakiego odtłuszczacza należy użyć

Części mechaniczne, silnik i powierzchnie zewnętrzne samochodu łatwo ulegają zabrudzeniu olejem, smogiem, muchami, olejem napędowym, smarem i plamami. W takich sytuacjach potrzebny jest odtłuszczacz odpowiedni do czyszczenia silnika samochodowego i skutecznego usuwania śladów i pozostałości smaru z zewnątrz bez potencjalnego uszkodzenia części, na które jest nałożony.

Jak wyczyścić silnik samochodu środkiem odtłuszczającym

Zobaczmy razem kilka praktycznych kroków, aby odpowiednio wyczyścić silnik samochodu

  • Czyść go w przestronnym miejscu na zewnątrz, najlepiej w myjni samochodowej, która zapewnia, że ​​zabrudzenia z silnika nie uszkadzają otoczenia i są odprowadzane do wyznaczonych systemów spustowych
  • Zabezpieczyć części elektryczne silnika, zakrywając je plastikiem (do tego celu nadaje się torba na zakupy). Nadmierne użycie wody może je uszkodzić.
  • Chronić dopływ powietrza do silnika przed przepływem wody. Ponownie możesz użyć plastiku do przykrycia rury.
  • Nałożyć odtłuszczacz samochodowy na części silnika
  • Spłukać wodą, wilgotną szmatką lub sprężonym powietrzem
  • Pozostaw silnik do wyschnięcia, aż cała wilgoć wyparuje
  • Usuń wszystkie plastikowe elementy i zastosowane zabezpieczenia

Odtłuszczacze samochodowe Ma-Fra

Gdy już wiesz, jakie kroki należy wykonać, aby wyczyścić silnik samochodu, możesz przejść do wyboru produktu najlepiej dopasowanego do naszych potrzeb. Szybki odtłuszczacz, który jest łatwy w użyciu, czy mocniejszy, który wymaga większej ostrożności po nałożeniu?

Gotowy do użycia odtłuszczacz samochodowy

Szukasz łatwego i szybkiego odtłuszczacza, który możesz bezpiecznie zastosować na silniku i na zewnętrznych powierzchniach swojego samochodu lub pojazdu?

HP 12 jest tuż obok.

Jego formuła jest przeznaczona do pracy na częściach mechanicznych silnika, zewnętrznych częściach plastikowych, profilach aluminiowych oraz do czyszczenia rury wydechowej i maski samochodu.

HP 12 jest łatwy w użyciu, ponieważ wystarczy rozpylić go bezpośrednio na miejsca pokryte smarem, a następnie przetrzeć wilgotną szmatką bez konieczności spłukiwania, chyba że trzeba sięgać do głębszych części silnika

Odtłuszczacz o silnym działaniu detergentowym do stosowania przy rozcieńczeniach

Ma-Fra_Supermafrasol. Jeśli zamiast tego potrzebujesz silniejszego detergentu, który może wyeliminować nawet najbardziej uporczywe osady z tłuszczu, polecamy SUPERMAFRASOL.

SUPERMAFRASOL to odtłuszczacz przeznaczony do użytku profesjonalnego, który usuwa tłuszcz, olej, smog, muchy, olej, brud i plamy. W samochodach może być stosowany jako detergent do mycia silnika, czyszczenia felg, a także usuwania śladów ruchu na karoserii, zawsze stosując różne rozcieńczenia.

Ponieważ jest to produkt do ręcznego rozcieńczania, jego działanie odtłuszczające może być silniejsze niż HP 12 w zależności od zastosowanego rozcieńczenia. Zawsze przestrzegaj zalecanych rozcieńczeń i aplikuj go spryskiwaczem (są to bardzo poręczne 1L dostępne na rynku). Niezbędny jest dobry etap końcowego płukania.

SUPERMAFRASOL może być również stosowany w różnych branżach profesjonalnych, takich jak warsztaty, przemysł, transport, place budowy. Doskonale nadaje się do czyszczenia podłóg przemysłowych.

Wystarczy wypróbować odtłuszczacz do czyszczenia silnika samochodu i jego zewnętrznych powierzchni, który najlepiej odpowiada Twoim potrzebom. Oba produkty są w sprzedaży w Twoim sklepie internetowym auto-spa.it.

Jeśli uważasz, że ten artykuł był przydatny, możesz również zainteresować się artykułem Jak myć samochód na sucho.

Jesteśmy międzynarodowym liderem w zakresie produktów i dostaw do myjni samochodowych. Odkryj nasze produkty i rozwiązania dotyczące wszystkich operacji myjni samochodowych: mamy urządzenia do mycia samochodów dla profesjonalistów i przemysłu.