BLOG MAFRA

Jak czyścić fotele samochodowe z tkaniny

Wraz z nadejściem jesieni spędzamy w aucie coraz więcej czasu. Dlatego najlepiej jest dbać o to, aby było tak czyste i wygodne, jak to tylko możliwe, zaczynając od pielęgnacji i czyszczenia foteli samochodowych.

Wiele samochodów jest wyposażonych w tapicerkę i siedzenia z tkaniny: dzisiaj chcemy dać Ci kilka wskazówek, jak pielęgnować lub czyścić siedzenia w przypadku plam lub nieoczekiwanego zabrudzenia.

Wskazówki dotyczące czyszczenia tapicerowanych foteli samochodowych

Oto kilka sposobów prawidłowego czyszczenia siedzeń i tapicerki:

- Usuń kurz i brud, który osiadł i nagromadził się na siedzeniach z czasem. Zalecamy to zrobić za pomocą odkurzacza lub zwykłej szczotki.

Aby upewnić się, że pozostałości kurzu zostały usunięte, zalecamy wykonanie prostego testu polegającego na „uderzeniu”: uderz w fotelik trzepaczką do dywanów lub energicznie rękami i sprawdź, czy nie wydobywa się z niego nadmiar kurzu.

Może to brzmieć jak niekonwencjonalna metoda, ale możemy zagwarantować, że zadziała. Jeśli nie wykonasz tego początkowego kroku, możesz zmieszać detergent, który zastosujemy z brudem na miejscu, wyrządzając więcej szkody niż pożytku

- Kolejną ważną wskazówką jest równomierne stosowanie środków czyszczących na całej powierzchni siedzenia, a nie tylko na poplamionych miejscach.

W takim przypadku możesz nie uzyskać jednolitego rezultatu i zaakcentować różnice między częściami, w których produkt jest nakładany, a tymi, w których nie jest nakładany. Zamiast tego rozprowadzenie produktu na całej powierzchni siedzenia zapewnia całkowity i równomierny efekt odnawiania detergentu

Zapobieganie jest zawsze lepsze niż leczenie, więc zawsze trzymaj okna dobrze zamknięte, aby uniknąć irytujących plam

Produkty do czyszczenia tapicerowanych siedzeń samochodowych

Do czyszczenia fotelików samochodowych polecamy dwa bardzo specyficzne produkty:

Obróbka tkanin 3 w 1: zawiera specjalną aktywną piankę, która nie zwilża tkaniny. W połączeniu ze ściereczką z mikrofibry doskonale usuwa wszelkie plamy przypadkowego zabrudzenia, takie jak napoje bezalkoholowe lub dym

Flash: wyposażony w specjalną ergonomiczną szczoteczkę poprawiającą działanie produktu, posiada formułę z efektem „Odour Stop”, skuteczną w zwalczaniu nieprzyjemnych zapachów powodowanych przez zwierzęta, żywność i tytoń.

Jesteśmy międzynarodowym liderem w zakresie produktów i dostaw do myjni samochodowych. Odkryj nasze produkty i rozwiązania dotyczące wszystkich operacji myjni samochodowych: mamy urządzenia do mycia samochodów dla profesjonalistów i przemysłu.