BLOG MAFRA

Jak usunąć plamy rdzy z samochodu: irytujące czerwone kropki

Z powodu działania czasu i żywiołów na karoserii mogą powstawać irytujące i nieprzyjemne plamy rdzy, które w przypadku zaniedbania mogą trwale uszkodzić samochód.

Plamy te mają tendencję do tworzenia się w przypadkach, gdy maszyna jest pozostawiona w szczególnie wilgotnych miejscach lub w pobliżu stacji kolejowych i podziemi, gdzie znajduje się duża ilość pozostałości proszku żelaznego. Pozostałości żelaza są rzeczywiście głównym czynnikiem powodującym powstawanie rdzy i klasycznych czerwonych kropek, zwłaszcza w samochodach, które nie są przechowywane w garażach.

W takich przypadkach, jeśli nie podejmiesz natychmiastowych działań, plamy rdzy mogą się powiększyć i szybko zrujnować Twoje nadwozie.

Jak mogę raz na zawsze pozbyć się problemu?

Istnieją środki zaradcze, które mogą powstrzymać to powolne, ale nieubłagane pogorszenie, i są one w zasięgu każdego! Przyjrzyjmy się im razem.

Jak usunąć zardzewiałe plamy z samochodu

Przede wszystkim należy oczyścić dany obszar, usuwając zabrudzenia powierzchniowe.

Przed obróbką obszar dotknięty plamami rdzy musi być całkowicie czysty, aby zapobiec dalszemu uszkodzeniu powierzchni przez brud i zmianie wyników późniejszego usuwania rdzy.

Aby przeprowadzić ten pierwszy krok, możesz użyć środka do czyszczenia na sucho, takiego jak Fast Cleaner, aby usunąć plamy i brud. Ponadto Fast Cleaner działa również na deszcz: wspomaga spływanie wody po powierzchni i zapobiega osadzaniu się brudu zawartego w kroplach na karoserii.

Po oczyszczeniu powierzchni, w połączeniu z środkiem do czyszczenia na sucho, użyj kostki gliny, która może działać bezpośrednio na rdzę i ją usunąć.

Clay Bar jest bardzo łatwy w użyciu: z oryginalnego pręta po prostu zdejmij kawałek i uformuj go w płaski kształt, który może skutecznie oddziaływać na karoserię. Następnie przeciągnij kostkę gliny na plamach rdzy, pocierając ją małymi i bardzo szybkimi ruchami. Jeśli chcesz mieć pewność, że pokryjesz wszystkie obszary, z których żaden nie jest wykluczony, możesz użyć glinki najpierw w pionie, a następnie w poziomie, aby nawet najmniejsze części nie umknęły zabiegowi. Pamiętaj, aby użyć Clay razem z Fast Cleaner, aby spłynął po powierzchni. Nie używaj wody i mydła, ponieważ w takim przypadku ślizgałby się zbytnio i nie zawierałby plam rdzy.

Po minięciu Gliny zauważysz, że osiada na niej brud, co pomaga oszacować ilość usuniętej rdzy. Kluczowe testy można przeprowadzić obserwując obecność lub brak plam, ale także przesuwając dłonią po powierzchni karoserii. Jeśli nadwozie wydaje się w 100% gładkie, oznacza to, że cała rdza została usunięta. Jeśli karoseria jest nadal szorstka, nadal używaj kostki gliniastej i środka do szybkiego czyszczenia, maksymalnie wykorzystując jego działanie smarujące, aby lepiej przesuwać glinę po powierzchni.

Po zakończeniu tego kroku wytrzyj ściereczką z mikrofibry.

Usuwanie rdzy z chromowanych części i karoserii: przy pomocy pasty

Jeśli chcesz jeszcze bardziej wzmocnić efekt uzyskany za pomocą środka do czyszczenia na sucho i glinki, możesz również użyć pasty o działaniu ściernym.

Pasty ścierne mogą usuwać inkrustacje i dodatkowo pomagać w usuwaniu czerwonawych plam rdzy.

Jeśli na felgach i zderzaku są plamy, użyj zestawu Flash Bright Kit, specjalnego środka do polerowania powierzchni stalowych. Ten środek do polerowania jest doskonałym rozwiązaniem do usuwania rdzy z części chromowanych.

Jeśli plamy zamiast tego rozprzestrzeniają się na karoserii, możesz użyć zestawu do usuwania zarysowań. Rzeczywiście, oprócz usuwania zadrapań z karoserii, zestaw do usuwania zarysowań ma działanie ścierne, które może usunąć wszelkie pozostałości rdzy na miejscu.

Oba produkty można wygodnie nakładać na ściereczkę z mikrofibry, a następnie delikatnie rozprowadzać za pomocą ściereczki na obrabianych częściach delikatnym ruchem okrężnym.

Używając tych metod i tego typu produktu, nie będziesz musiał używać papieru ściernego, past ściernych i dużej ilości smaru na łokcie. Czyszczenie stanie się szybkie i proste!

Jeśli jesteś zmęczony i zirytowany plamami rdzy, które powstały na chromowanych częściach i karoserii, wypróbuj nasz Fast Cleaner, Clay, Flash Bright i Scratch Remover. Możesz zostawić swoją opinię w komentarzu do tego artykułu.

Jesteśmy międzynarodowym liderem w zakresie produktów i dostaw do myjni samochodowych. Odkryj nasze produkty i rozwiązania dotyczące wszystkich operacji myjni samochodowych: mamy urządzenia do mycia samochodów dla profesjonalistów i przemysłu.